Magyarország Kis Zsenijei ismételten történelmet írtak! 3 kontinens, 18 ország, több mint 1500 tanulójával csaptunk össze. 

Az utóbbi egy-két hétben a Szegedi Szin Jázmint és a Kis Zseni Iskolát ismerte meg az ország. Történelmet írtunk Németország után, Belgrádban is. A 4. Mentális Aritmetikai Olimpián Magyarországot  az ország 40 legszorgalmasabb diákja képviselte az 5 évestől egészen a 14 évesekig.

Történelmet írtunk, hisz mentális számolásban az ország még soha nem hozott el díjat, most pedig 2-őt is, a Szegedi Kis Zsenibe járó óvodás T. Botond (felkészítő tanára: Soós Boglárka) 30 számot adott össze és vont ki, 400 miliszekundumon, ezzel 3. helyezést ért el (írásos feladatban is érmes lett), Mórocz Milán (felkészítő tanára: Birtalan Réka) a veszprémi Kis Zseni Iskola tanulója az iskolások kategóriájában lett szintén 3. (írásos feladatban is érmes lett), írásban Horváth Júlia Kata (felkészítő tanára: Fenesi Alíz) a győri Kis Zseni Iskola tanulója első helyezést ért el, azaz 12 perc alatt 120 feladattal küzdött meg. 

Hajdú Márkó a Szegedi Kis Zseni Iskola diákja (felkészítő tanára: Szalma Baksi Tímea) a mezőny legfiatalabb tagjaként kiemelkedő eredményéért különdíjban részesült. 

Magyarország további 9 éremmel tért haza, ezenfelül Szin Jázmin már is javított, hisz most a 4. lett mentális matematikából.

További nyertes Kis Zseni Iskolák:

  • Békéscsaba (Zsóri Zsófia)
  • Orosháza (Szabó Maya)
  • Pécs (Hargitai-Fehér Kornél)
  • Tata (Werner Péter Flórián)
  • Hódmezővásárhely (Szilágyi Bence)
  • Budapest 14. kerület (Hrabovszki Hanna)
  • Balatonfüred (Kelemen Zalán)

IMG_3078

IMG_2966IMG_2998